DTCA dla PTCA – Przekraczanie linii edukacji w zakresie zdrowia konsumentów

W dniu 22 listopada 2007 r. Widzowie transmitowanego w całym kraju meczu piłkarskiego z okazji Święta Dziękczynienia między Dallas Cowboys a New York Jets byli świadkami pierwszej kampanii reklamy bezpośredniej konsumenta (DTCA) dotyczącej przezskórnej śródnaczyniowej angioplastyki wieńcowej (PTCA) z uwalniający lek stent wieńcowy. Przewietrzenie Life Wide Open , 60-sekundowa reklama dla Cyphera, stent powlekany sirolimusem, wyprodukowany przez oddział Cordis firmy Johnson & Johnson, wyznaczył początek nowej ery medycznej DTCA, która przez ostatnią dekadę skupiała się na markowe środki farmaceutyczne. Dla wielu konsumentów reklama w stencie mogła nie wydawać się zaskakująca lub nie na miejscu – nie różniła się od reklam telewizyjnych zachwalających zalety leków na ostre zespoły wieńcowe, zapalenie stawów, depresję, powiększenie gruczołu krokowego, fibromialgię, zespół niespokojnych nóg i, oczywiście, zaburzenia erekcji. Ale w trakcie przeskakiwania z farmaceutyków do urządzeń medycznych kampania reklamowa stawia ważne pytania dotyczące społecznych korzyści społecznych związanych z reklamą medyczną skierowaną do osób świeckich. Nawet jeśli istnieje ogólna korzyść płynąca z nieskrępowanego przekazywania informacji w wolnym społeczeństwie, czy tym razem przemysł przekroczył linię. W reklamie Cyphera urządzenie jest promowane do milionów ludzi, którzy nie są odpowiednio przygotowani do oceniania wielu klinicznie istotnych, ale subtelnych i złożonych problemów terapeutycznych, które nawet specjaliści kontynuują do debaty.
Ustawowa władza dla aktualnej regulacji DTCA przez Food and Drug Administration (FDA) opiera się na Federalnej Ustawie o Żywności, Lekach i Kosmetyce z 1938 r., Która określa wymagania dla produktów farmaceutycznych, dla których firmy ubiegały się o dopuszczenie do obrotu w USA. W 1962 r. Kongres udzielił ustawowego upoważnienia FDA do regulowania etykietowania i reklamowania leków na receptę, w tym DTCA.1 W 1969 r. Agencja wydała ostateczne przepisy regulujące reklamę narkotyków, stanowiącą, że reklamy nie mogą być fałszywe lub wprowadzające w błąd, musi przedstawiać uczciwe równowaga informacji o ryzyku i korzyściach związanych z używaniem narkotyku, musi zawierać fakty, które są istotne dla reklamowanych zastosowań produktu i musi zawierać krótkie podsumowanie , z podaniem każdego ryzyka opisanego w zatwierdzonym oznakowaniu produktu.
Przepisy agencji rozróżniają DTCA od druku i nadawania. W pierwszym przypadku wszystkie informacje o związanym ryzyku, w tym o głównych skutkach ubocznych, przeciwwskazaniach i środkach ostrożności zawartych w etykiecie leku FDA, muszą być wyraźnie ujawnione. W tym drugim przypadku należy ujawnić jedynie główne informacje o ryzyku , ale takie reklamy rozgłoszeniowe muszą kierować widzów do innych dostępnych źródeł zawierających pełne informacje na temat związanego ryzyka. To rozróżnienie odzwierciedla pragmatyczne uznanie ograniczeń czasowych (zwykle od 30 do 60 sekund) emisji reklam.
DTCA ma pewne zalety dla konsumentów. Dwa krajowe ankiety telefoniczne, przeprowadzone przez FDA w 1999 i 2002 r., Wykazały, że reklamy konsumenckie skłoniły wielu pacjentów do aktywnego poszukiwania nowych metod leczenia różnych (zwykle przewlekłych) schorzeń, a pacjenci stali się coraz bardziej zmotywowani do zadawania im lepszych pytań o swoje zdrowie podmioty świadczące opiekę.1 Istnieją pewne dane potwierdzające, że DTCA dla markowego leku czasami wywołuje efekt halo, zachęcając lub umożliwiając pacjentom zasięgnięcie porady lekarskiej w odniesieniu do stanów, które w przeciwnym razie mogłyby nie być leczone.
[przypisy: moringa liście, szybin cieszyn, nerw promieniowy ]