Badanie przesiewowe dzieci z rdzeniem zarodkowym ad 5

Zwiększenie częstotliwości skanowania nie jest ani praktyczne, ani prawdopodobne, aby zmienić wynik. Wady częstszego skanowania obejmują koszty, chorobowość związaną z uspokojeniem lub znieczuleniem ogólnym u małych dzieci, konkurencję w zakresie usług skanowania, fakt, że pacjenci nie są wyleczeni z nawracającej choroby oraz prawdopodobieństwo, że jakikolwiek wzrost przeżycia jest artefakt o uprzedzeniach w czasie i długości. Nasz wniosek dotyczący wartości skanowania może nie być ważny, jeśli technika staje się bardziej wrażliwa. Jednak większa czułość przyniosłaby również mniejszą specyfikę. Wniosek może się również zmienić, jeśli opracowane zostanie lekarstwo na nawracający rdzeniak zarodkowy. Obecnie zalecamy regularną ocenę kliniczną i regularne skanowanie, aby określić maksymalną odpowiedź guza i aby wykryć zmianę stanu po terapii. Następnie skanowanie powinno opierać się na wskazaniach klinicznych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo wspierane przez granty z National Institute of Neurologic Diseases and Stroke (NS31102, do Drs Phillips and Lange) oraz National Cancer Institute (KO4 CA01480, do Dr. Silber).
Jesteśmy wdzięczni Rejestrowi Tumor Greater Delaware Valley za pomoc w zbieraniu danych i pani Diane Howard za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Z Oddziałów Neurologii (CFT, SR, PCP), Neurochirurgii (LNS), Radiologii (LTB, RAZ) i Pediatrii (BJL), Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii; Leonard Davis Institute of Health Economics i Department of Pediatrics (JHS); i Departament Radioterapii, Szpital Uniwersytetu Pensylwanii (JWG) – wszystkie w University of Pennsylvania School of Medicine, Philadelphia.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Lange w Wydziale Onkologii, Wydział Pediatrii, Szpital Dziecięcy w Filadelfii, University of Pennsylvania School of Medicine, Filadelfia, PA 19104.
[więcej w: remedica koszalin, tasiemiec uzbrojony objawy, obsesja bartoszyce ]