Kompleksowa Medycyna Szpitala Pediatrycznego

Ponad 20 000 lekarzy obecnie określa się jako szpitalnicy – lekarze, których praktyki koncentrują się na usługach szpitalnych i którzy koncentrują się na organizowaniu i koordynowaniu opieki; o komunikowaniu się z pacjentami, ich rodzinami i personelem; oraz na edukację mieszkańców i innych pracowników. Obecnie wśród tych praktykujących jest wielu pediatrów. ponad 40% pediatrów obecnie w praktyce przyjmuje pacjentów do placówek, które mają personel pediatryczny. Ci, którzy piszą podręczniki na temat rozwijającej się dziedziny medycyny szpitalnej dla dzieci, mają niezwykłą szansę wpływania nie tylko na uczniów, ale również na tych, którzy od dawna praktykują w różnych dziedzinach pediatrii. Obecnie jednak istnieje niewiele podręczników o medycynie szpitalnej, a jeszcze mniej o opiece szpitalnej dla dzieci. Kiedy w 2003 r. Ukazało się pierwsze wydanie jednej z takich książek, Pediatric Hospital Medicine: Textbook of Inpatient Management (Philadelphia: Lippincott Williams & Wilkins), została ona poddana przeglądowi w czasopiśmie. Niedawno opublikowano drugie wydanie tej zwięzłej książki (Filadelfia: Lippincott Williams & Wilkins, 2008), a jej redaktorzy mają na celu zarówno uzasadnienie ruchu szpitalnego, jak i założenia, które pracownik służby zdrowia musi zapewnić kompetentnej opiece pediatrycznej w szpital.
Nowy podręcznik na ten temat, Kompleksowa Medycyna Szpitala Pediatrycznego, opracowany przez Lisa Zaoutis i Vincent Chiang wraz z trzema redaktorami pomocniczymi, jest napisany z nieco inną intencją, jak wskazuje pierwsze słowo tytułu. Ci, którzy działają jako szpitalnicy lub chcą zrozumieć rolę szpitali, dobrze zrobiliby, nabywając kopię tej książki. Jest to najbardziej dogłębna kompilacja informacji na dany temat, przedstawiająca rozdziały, które mają na celu zarówno wyjaśnienie ról szpitalnych, jak i zapewnienie szerokiego nauczania na temat stacjonarnej medycyny pediatrycznej.
Szczególnie użyteczne są sposoby, w jakie książka różni się od standardowych podręczników pediatrycznych, z których większość koncentruje się na etapach rozwojowych, układach narządów i chorobach, często bez podkreślania tego, co jest ważne w ambulatoryjnym otoczeniu i co jest kluczowe w środowisku szpitalnym. W przeciwieństwie do klasycznych podręczników pediatrycznych, Kompleksowa Medycyna Szpitala Pediatrycznego koncentruje się szczególnie na opiece szpitalnej. Zaczyna się od sekcji zatytułowanej Ogólne problemy medycyny szpitalnej dla pacjentów pediatrycznych . Robert Wachter, który ukuł termin hospitalist w 1996 roku z Lee Goldmanem, jest autorem pierwszego rozdziału w sekcji Co to jest Hospitalist. Książka kończy się 19 rozdziałami na temat procedur medycznych, które mogą być wymagane podczas hospitalizacji dziecka. Kolejna przydatna sekcja koncentruje się na opiece nad dzieckiem, które jest skomplikowane pod względem medycznym.
Niezwykłym elementem tego podręcznika, a także pediatrycznej medycyny szpitalnej, jest włączenie sekcji dotyczących strukturalnych i finansowych aspektów opieki szpitalnej. Takie rozdziały są bez wątpienia odpowiedzią na obawy wyrażone na temat rentowności tego obszaru. Chociaż zwolennicy pediatrycznego ruchu szpitalnego twierdzą, że obecność pediatry w pełnym wymiarze godzin w szpitalu ułatwia płynną i wysokiej jakości opiekę, komunikację i ogólne zadowolenie pacjentów, ci, którzy wyrażają wątpliwości co do tej rozwijającej się specjalności, często zauważają, że pediatryczni pokrycie swoich potrzeb wynagrodzenia za zwroty, które są świadczone za świadczone przez nich usługi Niektórzy czytelnicy mogą uważać te rozdziały za wstrząsające, ale zawierają przydatne informacje dla tych, którzy próbują dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie.
Wszechstronna Medycyna Szpitala Pediatrycznego jest książką o pojedynczej objętości, która waży 9,1 funta, co sprawia, że nieporęczne jest trzymanie się wygodnie podczas czytania. W przyszłych edycjach redaktorzy mogliby podzielić dzieło na dwa tomy, które mogłyby być łatwiejsze w obsłudze. Ta książka mogłaby również posłużyć do wersji online lub dodatku, który pozwoliłby na ulepszenia, takie jak animacje i filmy.
W sumie książka ta dostarcza bardzo pomocnych informacji na temat pediatrii szpitalnej i jej struktury oraz przedstawia racjonalne i wrażliwe podejście do leczenia hospitalizowanego dziecka. Nie musisz być szpitalnikiem, aby czerpać korzyści z tej książki, która wspiera społeczność pediatryczną poprzez dostarczenie dogłębnego przeglądu szpitalnej medycyny pediatrycznej. Wszyscy, którzy są zaangażowani w dostarczanie opieki zdrowotnej dzieciom i młodzieży, postąpią dobrze, aby uzyskać ten unikalny podręcznik.
Julie R. Ingelfinger, MD

Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: moringa liście, di kusy kluczbork, szybin cieszyn ]